Naleśniki z serem i sosem śliwkowym możesz podać na obiad, śniadanie czy podwieczorek. Są pyszne, sycące i pięknie wyglądają polane intensywnie fioletowym sosem z węgierek. Dlatego jeśli lubisz wariacje na temat naleśników to przepis stworzony dla Ciebie.
Jak zrobić naleśniki
W internecie znajdziesz masę przepisów na ciasto naleśnikowe. Może się wydawać, że łatwo je zrobić, ale różnie z tym bywa. Przede wszystkim na początek zalecam Ci trzymanie się przepisów, a dopiero po zdobyciu pewnego doświadczenia, testowanie różnych proporcji mąki do płynów. W swoim życiu usmażyłam setki naleśników, dlatego mój przepis jest sprawdzony i wielokrotnie przetestowany. Robię naleśniki z kilku przepisów. Ten to typowe ciasto deserowe do naleśników na słodko. Dodaję do niego dużą ilość mleka i nie dodaję wody. Dzięki temu ciasto jest bardziej kremowe, a naleśniki mięciutkie i puszyste. Oczywiście nie zmienia się to, że ciasto zrobisz w kilka chwil, po prostu je zmiksuj, jak to zwykle u mnie – prostota przede wszystkim. Oczywiście nie byłabym sobą gdyby nie masełko. Uwielbiam je. Dzięki niemu naleśniki wspaniale pachną i mają idealny kolor.
Nadzienie do naleśników
Często robię naleśniki. Zwykle z dżemem, bo tak jedzą je moje dzieci. Oczywiście najbardziej lubią truskawkowy. Przyznam, że dzisiaj zrobiłam je w mojej wersji – z serem i sosem śliwkowym na wierzchu. Lubię trochę zaszaleć, a naleśniki mają tę przewagę nad innymi daniami, że każdą porcję naleśników można podać inaczej. Dzieci sobie, a Ty sobie, inaczej niż w przypadku kotletów, które królują na talerzach moich dzieci, a dla mnie pozostaje alternatywnie jajko. Dla Ciebie też mam asa w rękawie. Jeśli lubisz klasykę możesz zrobić naleśniki z dżemem śliwkowym przepis znajdziesz w linku obok.
naleśniki: nadzienie: sos śliwkowy:Składniki
rada: naleśniki możesz podać kilka godzin, albo nawet na drugi dzień po usmażeniu. Przechowuj wszystkie składowe osobno: naleśniki, ser i sos. Składaj i podgrzewaj tuż przed podaniem.Przygotowanie