sernik na zimno

Tęczowy Fit sernik na zimno

Proteinowy, tęczowy fit sernik na zimno to deser, do którego na pewno będziesz wracać. Bardzo owocowy i śliczny, z pewnością spodoba się nie tylko dużym, ale i małym smakoszom. Zrób go jeszcze dziś. 

sernik na zimno
Tęczowy sernik na zimno

Przepis na sernik na zimno 

Tęczowy fit sernik na zimno to tylko kilka składników. Konkretnie galaretki, o różnych smakach: m.in. arbuzowa (jest pyszna, koniecznie spróbuj), cytrynowa, agrestowa, pomarańczowa i malinowa wymieszane z chudym serkiem homogenizowanym. Możesz wybrać inne smaki i przygotować sernik według Twojego widzi mi się. Nie ma problemu, bo najważniejsze w tym deserze jest to, że to sernik bez grama tłuszczu z dużą zawartością białka. To deser, który sprawi Ci przyjemność i którym się najesz. Moja przyjaciółka Madzia, robi podobny sernik i to jej ciasto było inspiracją dla tego wpisu. Zrobiłam go jednak w chudszej wersji, bo postanowiłam zrzucić dwa, trzy kilo.

sernik na zimno z galaretką
Sernik na zimno z galaretką

Tęczowy sernik na zimno

Dzieciaki uwielbiają kolorowe desery. Szczególnie teraz, gdy jest gorąco, taki sernik świetnie sprawdzi się na drugie śniadanie czy podwieczorek. Przyjemnie orzeźwia i schładza, a na dodatek smakuje owocami. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie podała fit sernika z garścią owoców. Przymus owocowo warzywny, bo w naszej rodzinie ta inicjatywa zyskała nawet nazwę, zakłada, że do każdego posiłku jemy owoce lub warzywa. Przyznaję, że przymus owocowo-warzywny obejmuje całą moją rodzinę, którą uczę, z dobrym skutkiem, zdrowo jeść. I przyznam, że jestem z siebie dumna, gdy sami zaczynają sięgać po owoce i warzywa żartując z mojego przymusu. Zdrowie przede wszystkim, dlatego kształtuję ich zdrowe nawyki. 

fit sernik na zimno
Fit sernik na zimno

Składniki

  • 5 galaretek o różnych smakach i kolorach
  • 4 x 200 g serki homogenizowane naturalne, bez tłuszczu o dużej zawartości białka 
  • owoce do podania
  • gorąca woda

RADA: chcesz zjeść WEGAŃSKI sernik? Nie ma problemu. Zamień serek na wegański, a galaretki na galaretki z agaru, nie z żelatyny. Dostaniesz te produkty w dużych marketach lub w internecie.

Przygotowanie

  1. Zagotuj wodę w czajniku.
  2. Do 4 miseczek wlej po 150 ml wrzątku.
  3. A do 5 miseczki wlej 300 ml wrzątku.
  4. W 4 miseczkach rozpuść po galaretce.
  5. W 5 rozpuść galaretkę, która będzie na wierzchu – wybierz ulubiony kolor, ja wybrałam różową galaretkę malinową.
  6. Gdy galaretki trochę przestygną (po ok. 5 minutach), każdą z czterech 150 ml porcji wymieszaj z jednym (200 g) kubeczkiem serka. Mieszaj dokładnie trzepaczką, żeby nie pojawiły się grudki żelatyny.
  7. Tortownicę o średnicy 20-22 cm wyłóż folią spożywczą. Zamknij ją szczelnie i owiń folią również z wierzchu, żeby galaretka nie wyciekła. 
  8. Na dno tortownicy wlej zawartość pierwszej miseczki. 
  9. Wstaw formę do lodówki do stężenia. 
  10. Po około 20 minutach pierwsza warstwa sernika powinna być gotowa. 
  11. Wlej ostrożnie najlepiej chochelką kolejną warstwę sernika i ponów czynność do wykończenia galaretek. 
  12. Wierzch sernika polej galaretką bez serka z 5 miseczki i odstaw sernik do stężenia.
  13. Podawaj najlepiej na drugi dzień z owocami.